Obróbka elementów metalowych dla Twojego domu
21 / 100

Trendy w aranżacji naszych domów i mieszkań podlegają regularnym zmianom. Chociaż istnieją ponadczasowe style, które zdobywają uznanie, nie zawsze pasują one każdemu. Osoby preferujące nowoczesne trendy muszą być gotowe na wprowadzenie zmian, aby utrzymać świeży wygląd swojego wnętrza. Ostatnio bardzo popularnym stylem stał się loftowy, charakteryzujący się obecnością wielu metalowych elementów. Czy budujesz dom czy remontujesz mieszkanie? Zastanawiasz się nad stylem wnętrza? Chcesz rozwiązania zarówno uniwersalnego, jak i nowoczesnego? Postaramy się podać wskazówki dotyczące rozwiązania najważniejszych kwestii i sposobów na oszczędności.

Przejdźmy do szczegółów

  1. Uniwersalne rozwiązanie?

Czy na Twojej liście zadań znajdują się pozycje, których nie da się ominąć? Jedną z nich może być balustrada przy schodach. Wiele osób decyduje się na metalowe balustrady w różnych wariantach, by urozmaicić wygląd swoich schodów.

Martwisz się, że moda na balustrady z metalu za kilka lat przeminie, a Ty będziesz stuck z elementem, który straci na popularności? Nie ma powodu do obaw, ponieważ istnieje kilka sposobów radzenia sobie z taką sytuacją. Oto kilka z nich:

  • Wybieraj proste wzory minimalistyczne, które pasują do wielu aranżacji, nie tylko do popularnego stylu loftowego.
  • Moda cyklicznie powraca, co obejmuje również kolorystykę. Metalowe balustrady zawsze można przemalować.
  • Balustrady ze stali nierdzewnej mogą być poddane szczotkowaniu, co nada im eleganckiego, ale subtelnie nowoczesnego wyglądu.
  1. Cięcie laserowe w metalu – proces tworzenia balustrad

Najpopularniejsze metalowe balustrady przy schodach wewnętrznych są cięte laserowo z arkusza blachy. Można stworzyć praktycznie każdy wzór, od prostych fragmentów do bardziej skomplikowanych motywów geometrycznych czy roślinnych. Zaletą jest możliwość zindywidualizowania projektu według życzenia klienta. Po wyborze wzoru i podaniu wymiarów lub przesłaniu dostosowanego projektu, laser jest programowany tak, aby dokładnie wyciąć dany wzór. Następnie, jeśli zlecenie tego wymaga, odpowiednie elementy balustrady są ze sobą spawane.

  1. Malowanie proszkowe balustrad

Efektowne wykończenie jest kluczowe dla całego procesu tworzenia balustrady. Lakierowanie proszkowe umożliwia osiągnięcie różnorodnych efektów, od matu po wysoki połysk, różnorodnych kolorów i efektów dekoracyjnych. Przy wyborze wykończenia warto również brać pod uwagę praktyczne aspekty utrzymania czystości elementu. Balustrady zostaną z nami na lata, więc wykończenie półmatowe w ciemnym kolorze może być wygodniejsze, ponieważ nie będzie na nich widocznych śladów palców, a ciemny kolor utrzyma atrakcyjny wygląd latami.

  1. Jak zaoszczędzić?

Nie ulega wątpliwości, że schody w naszych domach to poważny wydatek, zwłaszcza jeśli chodzi o koszty wykończenia. Również ceny wykonania balustrad nie są niskie. Poniżej kilka wskazówek, jak można nieco zredukować koszty metalowych balustrad:

  • Jeśli masz prosty projekt i możesz zamontować balustradę samodzielnie, skorzystaj z usług firmy zajmującej się obróbką metalu, aby uniknąć kosztów pośrednika.
  • Wybierz prosty wzór, ponieważ bardziej skomplikowane są droższe.
  • Zdecyduj się na proste, estetyczne wykończenie, ponieważ malowanie z dekoracyjnymi efektami generuje dodatkowe koszty.